פרוייקט תגלית!!

| שתף |

פרוייקט לאומי, ערכי- "תגלית". הזדמנות חד פעמית לחוויה בלתי נשכחת.
שאלון מצורף בקובץ נפרד.

 
15/11/2012

 

רוצים לפגוש סטודנטים יהודים מרחבי העולם ולטייל איתם ברחבי הארץ? תגלית Birthright Israel הינה יוזמה ציונית משותפת של ממשלת ישראל, פילנתרופים יהודים וקהילות יהודיות בחו"ל.

מטרת הפרויקט היא יצירה וחיזוק קשרים בין צעירים יהודים החיים בתפוצות במנותק מיהדותם לבין מדינת ישראל והעם היהודי. החזון של תגלית הוא לאפשר לכל צעיר וצעירה יהודיים בני 18 - 26 להגיע לישראל לעשרה ימים מרתקים של סיור חינוכי, אינטראקטיבי וחווייתי, ובכך ללמוד ולהיחשף לזהותם היהודית ולמדינת ישראל. סטודנטים מצטרפים למשלחות ל5 ימים מתוך ה-10. הסיור ניתן במתנה, ואינו כרוך בתשלום. במהלך הביקור מסיירים המשתתפים, חיילים וסטודנטים, באתרים מרכזיים ברחבי הארץ, הקשורים לתולדות עם ישראל ולתולדות המדינה. הצעירים חוזרים לארצם עמוסי חוויות מרגשות וגילויים חדשים על מדינת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל.
המשלחות יבקרו בארץ בחודש ינואר. ישנן משלחות בכל שבוע.
כדי להשתתף פרויקט נדרשת ידיעת שפה זרה ברמת הדיאלוג. הכוונה היא לניהול דו שיח רציף של 24 שעות (ללא הסתמכות על אנגלית במקרים של שפות אחרות).

השפות הן: אנגלית, רוסית, גרמנית, פורטוגזית, הונגרית, ספרדית, פולנית,איטלקית, צרפתית.

לצורך הגשת מועמדות יש לשלוח את המסמכים הבאים לכתובת הדוא"ל revach@agudawin.com לידי סיגל סמנון– רמ"ד קשרי חוץ ורווחה:
1. טופס הרשמה (שאלון)- ניתן להוריד מאתר האגודה. תחת מדור רווחה.
2. מכתב מוטיבציה קצר, המתאר את הערך המוסף של הסטודנט/ית לפרויקט (בדגש על מעורבות חברתית)
3. קובץ קורות חיים
המועמדים יזומנו לראיון אישי באגודת הסטודנטים מכללת וינגייט.
הסטודנטים שיבחרו מתחייבים:
א. להשתתף במפגש הכנה מטעם הסוכנות היהודית (במרכז יצחק רבין ברמת אביב, ת"א) שייערך בסמוך למועד היציאה עם המשלחת. ההשתתפות במפגש היא חובה (אורכו של המפגש כארבע שעות).
ב. להשתתפות מלאה בלו"ז הפרויקט 24 שעות ביממה במשך 5 ימים – סיורים, הדרכות, לינה במלונות, נסיעות (והכל כמובן בחינם!).

על הפרויקט:
מאז הקמתו בשנת 2000 ועד היום, הביא הפרויקט למעלה מ- 250,000 צעירים יהודים מהתפוצות. בנוסף, הסיור מפגיש את הצעירים עם זהותם ויוצר בקרבם הזדהות עם עמם. בשובם לארצות מוצאם הם חוזרים מלאי תחושת גאווה ושייכות, ומשמשים כשגרירים של מדינת ישראל בקהילות היהודיות בעולם. לצד המשתתפים מחו"ל אנו נוהגים לשלב בקבוצות שמגיעות ארצה צעירים ישראלים (לרוב חיילי וקציני צה"ל וסטודנטים) ל-5 מתוך 10 ימי התוכנית (לפעמים יותר). מטרת מפגשים אלו לסייע לפרויקט לעצב את הזהות היהודית, הזיקה לישראל והציונות של המשתתפים במהלך ליווי הקבוצות.

כמו כן, מאפשר הפרויקט ליצור קשרים בין צעירים יהודים מרחבי העולם לבין ישראלים בני גילם. למפגש זה חשיבות רבה לתדמית ישראל בעולם, קשר בין קהילות והעצמת החוויה, שכן אלו הישראלים היחידים כמעט שהמשתתפים נחשפים אליהם, עקב אינטנסיביות התוכנית. לכל 40 סטודנטים המגיעים לישראל מצטרפים כ-8 ישראלים, המהווים חלק מהקבוצה ומסיירים איתם ברחבי הארץ. הסטודנטים שייבחרו להשתתף בפרויקט מחויבים להוביל את הקבוצה, להראות את פן החיים שלאחר הצבא ורגע לפני הכניסה ל"חיים האמיתיים" בישראל, ולייצג בכבוד ובגאווה את אוכלוסיית הסטודנטים בכלל ואת אוניברסיטת ת"א בפרט. הקבוצות מחו"ל מורכבות מצעירים/ות בגילאי 22+ וישנן קבוצות בוגרות יותר בגילאי 25+.